חיפוש

תקלות נפוצות בדלתות זכוכית

דלתות שעשויות מזכוכית מוסיפות לבית או לבית העסק מראה יוקרתי ואסתטי. כמו כן, במקרה של דלתות זכוכית שעשויות מזכוכית שקופה, הן מאפשרות לראות דרכן ולגרום לחלל שאותו הן סוגרות להיראות ולהרגיש פחות קטן וצפוף. לכן, אנשים רבים מתקינים בבית או בעסק שלהם דלת זכוכית. בכתבה נעסוק בתקלות נפוצות בדלתות אלה ואיך מטפלים בהן אנשי מקצוע. התקלות המוצגות בכתבה לא מתאימות לטיפול ביתי. 

 

חלק או כל הזכוכית בדלת נשבר או נסדק

התקלה הפשוטה ביותר לאבחון, גם אם לא הכי פשוטה לתיקון, היא שבר או סדק בזכוכית של הדלת. תקלה זאת יכולה להתרחש כתוצאה ממכה חזקה, סדרת מכות או לחצים קטנים, ואפילו כתוצאה משחיקה של שנים. במקרה של תקלה זאת, יש להחליף את הזכוכית השבורה באחת חדשה. בכדי לעשות זאת, יש לנתק את הזכוכית הישנה בצורה זהירה, ולאחר מכן להחליף אותה בחדשה. במקרים של דלתות זכוכית מסוימות, לא יהיה ניתן לתקן את התקלה אלא אם תוחלף הדלת כולה.

 

בעיות באטמים או רווחים בין חלקי הדלת

תקלה נוספת שמתרחשת באופן קבוע בדלתות זכוכית, היא כניסה של אוויר ורוח דרך הדלת. במקרה זה התקלה כנראה נובעת מבעיות באטמים של הדלת, או מכך שנוצר רווח בין חלקי הדלת השונים אפילו בעת הסגירה. בכדי לאבחן את הבעיה יש לבדוק מהיכן בדיוק נכנס האוויר דרך הדלת. במידה ומדובר בבעיית אטמים, יש להחליף אותם בחדשים. במידה והבעיה טמונה ברווח בין חלקי הדלת, במרבית המקרים אפשר לכוון את הדלת על ידי הזזה קלה של המסילות.

 

תקלות בגלגלי ההזזה של הדלת

תיקון דלתות זכוכית נדרש גם במצבים שבהם הדלת אינה זזה בקלות על המסילה שלה. במקרים אלה, הבעיה יכולה לנבוע משני סוגי תקלות. הראשונה היא תקלה בגלגל ההזזה של הדלת. גלגלי ההזזה של הדלת אחראים על פתיחתה וסגירתה, במקרים מסוימים הם נשברים או שיש עליהם לכלוך רב שמפריע בעבודתם. החלפה או ניקוי של גלגלי ההזזה של הדלת יפתרו תקלה זאת.

 

תקלה במסילת דלת הזכוכית

התקלה השנייה שגורמת לכך שקשה לפתוח ולסגור את הדלת, היא תקלה במסילה עליה זזים הגלגלים שמחוברים לתחתית הדלת. מסילה זאת לרוב עשויה מנירוסטה או ממתכת דומה. במקרים מסוימים, מסילה זאת מתעקמת ובכך נחסמת הדרך של גלגלי ההזזה. ניתן בדרך כלל להחזיר את המסילה למצבה המקורי באמצעות שימוש בכלי עבודה שמיועדים לכך.

 

תקלות שכיחות בדלות שעשויות מזכוכית  – סיכום

תקלות בדלתות זכוכית נובעות לרוב מהמסילות, האטמים, או מגלגלי ההזזה שנמצאים בתחתית הדלת. תקלה נוספת ושכיחה היא שבירה או סדק בזכוכית. התיקון בתקלות מסוג זה מצריך הזמנה של איש מקצוע. זאת משום שתקלות אלה מצריכות תיקון באמצעות כלי עבודה מקצועיים ודורשות ידע נרחב לגבי דלתות זכוכית.

תיקון דלת זכוכית

אולי יעניין אותך גם

מצלמת פולארויד
כללי
כך תשדרגו כל חגיגה עם חברים

סיבות למסיבות תודה לאל לא חסר, אבל מסיבות שמרימות את האווירה לשמיים ונשארות נעוצות חזק לכולם בזיכרון, זה קצת יותר נדיר. כולם יודעים לארגן אירוע,

קרא עוד »
מדליות בהתאמה
כללי
מדליות בהתאמה – למי זה מתאים?

מכבדת את ההישגים המדהימים ומסירותם של אנשים בתחומים שונים, מדליית השירות הנכבד עומדת כמגדלור של מצוינות. עם היסטוריה עשירה מאז הקמתו בשנת 1918, פרס יוקרתי

קרא עוד »